Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

VIDEO / Zouma i Calvert-Lewin pogodili za pobjedu Evertona nad Bournemouthom

13. јануар 2019. 16:17
6 0

Nogometaši Evertona savladali su Bournemouth u 22. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 2:0.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu na Goodison Parku, ali je golman Karamela Jordan Pickford bio nesavladiv. Najbolje prilike Bournemouth je imao u 8. preko Joshue Kinga, u 15. kada je David Brooks pogodio stativu, te u 26. kada je Pickford sjajno odbranio šut Juniora Stanislasa.

Ti promašaji kažnjeni su nakon sat vremena igre. Lucas Digne je ubacio loptu sa lijeve strane, Asmir Begović je zakasnio sa istrčavanjem, a Kurt Zouma ga glavom matira za 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je Dominic Calvert-Lewin u 90+6. minuti susreta.

Everton je na ovaj način prekinuo niz od dva uzastopna poraza, dok Bournemouth već četvrtu utakmicu zaredom ne zna za trijumf, prenosi Klix.

Извор: 24sata.info