Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

VIDEO / Nurkić vrlo dobar u generalnoj probi Blazersa uoči starta NBA sezone

13. октобар 2018. 06:48
1 0

Odigran je posljednji set pripremnih utakmica NBA predsezone pred početak zvaničnih takmičarskih susreta u najjačoj ligi svijeta (16. oktobra).

Portland je slavio tijesnu pobjedu nad Sacramentom (118:115), koji je imao priliku izboriti produžetak, ali je Masonov šut za tri poena bio neprecizan.

Jusuf Nurkić je imao solidan nastup, za 16 minuta na parketu upisao je 10 poena, 7 skokova te po jednu blokadu i asistenciju.

Najefikasniji kod Trail Blazersa bili su CJ McCollum (21) i Nik Stauskas (17), a kod Kingsa Yogi Ferrell i Buddy Hield (po 19 poena).

Brooklyn Netsi su savladali gradskog rivala New York Knickse, 113:107, ali Džanan Musa u ovom susretu nije dobio priliku. Netse su predvodili Spencer Dinwiddie (19) i D’Angelo Russell (18), najbolji kod Knicksa bili su Frank Ntilikina (29) i Tim Hardaway Jr (26).

NBA predsezona: Golden State – LA Lakers 105:119, Orlando – San Antonio 81:100, Dallas – Charlotte 118:123, Portland – Sacramento 118:115, New York – Brooklyn 107:113, Cleveland – Detroit 110:129, Miami – Atlanta 119:113, Chicago – Denver 93:98, Memphis – Houston 103:121, Milwaukee – Minnesota 143:121.

Такође ватцх: VIDEO / NBA: Netsi poraženi od Pistonsa, Musa bez debija

Извор: 24sata.info