Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

22. новембар 2017. 08:56

Pod vodstvom selektora Duška Vujoševića najbolji bh. košarkaši u ponedjeljak su se u glavnom gradu BiH okupili, a sinoć obavili drugi trening uoči meča s Rusima. Nemanja Gordić, jedan od najiskusnijih reprezentativaca BiH, vratio se u ekipu nakon što je propustio pretkvalifikacije odigrane ljetos. Mišljenja je da je teško napraviti mnogo za kratak period

• Challenger u Bangaloreu: Brkić poražen u 1. kolu od Kavčiča

21. новембар 2017. 11:08

U 1. kolu ATP Challengera u Bangaloreu u Indiji bh. teniser Tomislav Brkić (247. ATP) igrao je protiv prvog nositelja turnira, Slovenca Blaža Kavčiča (102. ATP) te je poražen rezultatom 1:2 u setovima. Prvi set je Kavčič riješio u svoju korist za 21 minutu zahvaljujući breakovima u petom i sedmom gemu, bilo je 6:2 za Slovenca. Kavčič je dobro otvorio

• NBA: Portland slavio u Memphisu, solidan nastup Nurkića

21. новембар 2017. 07:35

Celticsi su slavili na gostovanju protiv Dallas Mavericksa sa 110:102, a novom pobjedom učvrstili su se na prvom mjestu istočne konferencije NBA lige. Boston je u zadnjoj četvrtini zaostajao deset poena za Mavericksima, ali Irving u zadnjim pet minuta utakmice pogađa pet trojki i dovodi svoj tim do izjednačenja, a meč je otišao u produžetak. Bh. košarkaš

• Meho Kodro odustao od utrke za selektorsku poziciju

20. новембар 2017. 14:14

Meho Kodro odustaje od utrke za poziciju selektora nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, javlja "Dnevni avaz". Trener Servettea bio je prvi favorit za preuzimanje selektorske pozicije, ali je odlučio da se povlači iz ličnih i moralnih razloga. - Zahvaljujem se stručnoj komisiji FSBiH na ukazanom povjerenju. Nažalost, gdje umire struka (znanje)

20. новембар 2017. 07:26

Ekipa Golden Statea upisala je gostujuću pobjedu protiv Brooklyna rezultatm 118:111, a veoma važnu pobjedu na svom parketu upisala su i Los Angeles Lakersi. Warriorsi su puno bolje otvorili meč protiv Netsa i već nakon prve četvrtine stvorili perdnost od 12 poena razlike, da bi sredinom druge dionice igre aktuelni prvak kontrolisao prednost od 20 poena

18. новембар 2017. 14:32

Arsenal je u gradskom derbiju na Emiratesu dočekao Tottenham i slavio pobjedu od 2:0. Topnici su od samog početka susreta više željeli pobjedu koju su na kraju i ostvarili. Arsenal je u vodstvo doveo defanzivac Mustafi, koji je u 36. minutu na asistenciju Ozila pogodio za prednost Topnika od 1:0. Do povećanja vodstva se nije puno čekalo te je u 41. minutu

18. новембар 2017. 07:21

Košarkaši Portland Trail Blazersa su u sinoćnjoj utakmici poraženi od Sacramento Kingsa rezultatom 82:86. Prva četvrtina je tijesno pripala Blazersima rezultatom 20:19, dok su Kingsi u drugoj ubacili 23 poena, dva više od protivnika, pa su na poluvremenu imali minimalnu prednost 42:41. Košarkaši Portlanda su u trećem periodu susreta postigli 19 poena

• Conte: Propuštanje Mundijala za Italiju je katastrofa

17. новембар 2017. 17:43 1

Antonio Conte, menadžer Chelseaja i bivši selektor fudbalske reprezentacije Italije, izjavio je da je propuštanje Mundijala za njegovu naciju katastrofa. Dodao je i da je veoma teško očekivati da će se vratiti na klupu “Azzura". Conte je na Evropskom prvenstvu 2016. godine u Francuskoj doveo Italiju do polufinala, a potom njegov nasljednik Gian Piero

• Challenger Brescia: Mirza Bašić savladao Alexa De Minaura i plasirao se u polufinale

17. новембар 2017. 16:16 1

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić se plasirao u polufinale Challengera u Bresciji. Bašić, 162. teniser svijeta, je rezultatom 2:0 u setovima savladao Alexa De Minaura (ATP 226.). U prvom setu oba tenisera su napravila po jedan break, te je set odlučen u tie-breaku. Bašić je napravio jedan mini-break više i prvi set dobio rezultatom 7:6(5). U drugom

• Bosna Royal porazom od Donara okončala nastup u Europa Cupu

15. новембар 2017. 20:52 1

Košarkaši sarajevske Bosne Royal izgubili su u Groningenu od ekipe Donara s 94:56, u posljednjem susretu grupe A FIBA Europa Cupa. Sarajevski tim nije uspio parirati mnogo kvalitetnijem holandskom protivniku koji je od prvog minuta bez većih problema kontrolisao tok utakmice. Prvu četvrtinu domaći košarkaši su dobili s 23:8, a Bosna je u drugoj četvrtini