Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

3

17:07 VIDEO / City izgubio kod kuće od Crystal Palacea, Leicester slavio kod Chelseaja

29

Спорт

Све категорије Вести

15. јануар 2019. 20:56 1

Na utakmici U-20 timova Agua Santa i Atletiko Mineira, u brazilskoj Diademi u blizini Sao Paula, umalo je teško stradao Brazilac Enrike nakon što ga je pogodio grom. Utakmicu je pratilo veliko nevrijeme, munje su sijevale svih 90 minuta pa je i sudija prekidao utakmicu u par prilika. Dva minuta uoči kraja susreta, pri 1:0 za Mineiro, grom je udario i povrijedio

• Jose Mourinho postaje komentator na televiziji beIN Sports

15. јануар 2019. 17:24

Jose Mourinho nije dugo bio na birou poslije otkaza koji je dobio zbog debakla s Manchester Unitedom. The Times piše da je Posebni niti mjesec dana kasnije potpisao ugovor s televizijom beIN Sports kojim je postao njihov stručni komentator. Prije svega tokom prijenosa utakmice Premier League. Tako se pridružio nizu uglednika koji komentiraju za katarsku

• Napoli potvrdio: Marko Rog na posudbi u Sevilli

15. јануар 2019. 11:30

Fudbalski klub Napoli potvrdio je da je hrvatskog fudbaleru u dozvoljeno da ode na posudbu u Sevillu, ali i da će se na kraju sezone vratiti u Italiju. Cristiano Giuntoli, sportski direktor Napolija u izjavi za španske medije kazao je da je Sevilla najbolja opcija za Roga, ali i da niti jednog trenutka tokom pregovora u obzir nije dolazila mogućnost

• Barcelona dovodi Stuanija za 15 miliona eura

15. јануар 2019. 10:41 1

Napadač Girone Cristhian Stuani blizu je prelaska u Barcelonu za 15 miliona eura, prenose brojni španski mediji. Barcelona je spremna da aktivira otkupnu klauzulu za iskusnog fudbalera, trećeg strijelca Primere sa 12 golova, i dovede ga na Camp Nou. Nakon odlaska Munira u Sevillu, katalonskom klubu potrebno je pojačanje u napadu za rotaciju i izbor je pao na 32-godišnjaka

• Sead Kolašinac ubjedljivo najplaćeniji bh. nogometaš

15. јануар 2019. 10:38 1

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac trenutno je najplaćeniji bh. nogometaš, a on je ujedno i četvrti najplaćeniji nogometaš Arsenala, objavili su engleski mediji. Kolašinac je u Arsenal stigao 2017. godine kao slobodan igrač iz Schalkea, a upravo zbog toga što je njegov transfer bio besplatan, tadašnja uprava Topnika odlučila je nagraditi bh. igrača unosnom

• Bosnić objavio širi spisak košarkaša BiH za mečeve protiv Češke i Bugarske

14. јануар 2019. 11:39

Selektor muške seniorske košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Vedran Bosnić objavio je širi spisak igrača za dvije posljednje kvalifikacione utakmice za svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini. Na spisku selektora Bosnića nalaze se 24 igrača: Adi Zahiragić, Sani Čampara, Edin Atić, Amar Gegić, Haris Delalić, Almir Hasandić, Adin Vrabac, Aleksandar

• Realu se povrijedio i Benzema

14. јануар 2019. 10:45

Centarfor Real Madrida Karim Benzema slomio je prst ruke na meču protiv Betisa u Primeri i pridružio se brojnim povredama fudbalera u tom timu, potvdio je trener Santijago Solari. Benzema je u Sevilji morao da napusti teren na poluvremenu, kada je ušao debitant u tom takmičenju Kristo Gonzales, u utakmici koju je Real dobio golom bivšeg veziste Betisa

• Napoli na krilima Milika prošao među osam najboljih u Kupu Italije

13. јануар 2019. 22:01

Ekipa Napolija bez većih problema savladala je Sassuolo u osmini finala Coppa Italije rezultatom 2:0. Arkadiusz Milik je već u 14. minuti pogodio za vodstvo Nebeskoplavih što je domaćinu olakšalo posao do kraja utakmice. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0, a u nastavku još jedan gol. Rutinsku pobjedu ovjerio je Fabian Ruiz u 74. minuti, ovaj put je Milik

• VIDEO / Real Madrid prelijepim golovima srušio Betis

13. јануар 2019. 21:51 3

Fudbaleri Reala upisali su važnu pobjedu na gostovanju Betisu rezultatom 2:1. U 19. kolu Primere Madriđani su upisali pobjedu nakon tri utakmice u ligaškom takmičenju i tako se vratili na trijumfalne staze. Ipak, do pobjede nisu došlio na lagan način. Luka Modrić je u prvom dijelu sjajnim golom lijevom nogom donio prednost Kraljevskom klubu, ali je Sergi

• VIDEO / Na Meazzi osam pogodaka!

13. јануар 2019. 20:54 4

Ekipa Intera na furiozan način plasirala se u četvrtfinale Coppa Italije pobjedom nad Beneventom rezultatom 6:2. Inter nije imao nikakvih problema sa članom Serije B, te je u golijadi u kojoj su golmani osam puta vadili loptu iz mreže, upisao ubjedljiv trijumf. Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će prolaz ovjeriti domaći tim, pošto su Mauro