Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

Фото, видео

17:57 VIDEO / Majstorije Ounasa i Insignea za trijumf Napolija

12

06:44 VIDEO / NBA: Netsi poraženi od Pistonsa, Musa bez debija

5

15:21 VIDEO / Zmajići blizu plasmana u drugi krug: Sa igračem manje BiH remizirala protiv Islanda

9

06:19 VIDEO / Počela NBA sezona: Thunder bez Westbrooka namučio prvaka, Celticsi lagano do pobjede

4

Спорт

Све категорије Вести

• Puštanjem u zrak 54 balona obilježen rođendan Dražena Petrovića

22. октобар 2018. 12:15

Prigodnim programom kod spomenika Draženu Petroviću na Baldekinu i puštanjem u zrak 54 balona u ponedjeljak je obilježen 54. rođendan jednog od najvećih hrvatskih i svjetskih košarkaša svih vremena, čiji je život prerano završio u automobilskoj nesreći 1993. godine. "Dražen je dijete Šibenika, simbol našeg grada i s ponosom novim mladim generacijama

• Marcelo želi u Juventus

22. октобар 2018. 11:01

Lijevi bek madridskog Reala Marcelo navodno želi slijediti Cristiana Ronalda i u januaru preći u Juventus. "AS" navodi izvještaj "Tuttosporta", koji tvrdi da i dalje živi ideja o kojoj je bilo govora tokom ljeta. Ovaj list navodi da je Brazilac preko posrednika već informirao čelnike Reala da želi otići i ponovo zaigrati zajedno s Ronaldom, prenosi Football

• Denver zaustavio Golden State!

22. октобар 2018. 07:57

Ekipa Denver Nuggetsa ostvarila je veliku pobjedu u noći između nedjelje i ponedjeljka, savladaši prvake NBA lige Golden State Warriorse rezultatom 100:98. Šampioni su u Denveru upisali prvi poraz u sezoni poslije dvije pobjede, dok tim iz Kolorada može da se pohvali sa tri pobjede na startu. Nuggetsi su napravili preokret u trećoj četvrtini i ušli u posljednji

• Todorović propušta utakmice BiH sa Austrijom i Španijom

22. октобар 2018. 07:30

Darko Todorović, fudbaler austrijskog Red Bull Salzburga propustit će predstojeće utakmice fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine protiv Austrije i Španije. Radi povrede ligamenata sa terena će odsustvovati najmanje četiri sedmice. Todorović je na facebooku profilu napisao kako je ljekarski tim Salzburga ustanovio da su mu napukla dva ligamenta

• NBA: Kažnjeni Ingram, Rondo i Paul zbog tuče na parketu

22. октобар 2018. 07:16

NBA liga s ukupno 9 utakmica suspenzije kaznila je tri košarkaša LA Lakersa i Houston Rocketsa koji su sudjelovali u obračunu na parketu u utakmici igranoj u subotu. Najgore je prošao košarkaš Lakersa Brandon Ingram koji je dobio četiri utakmice suspenzije bez plaće, a kojeg je vodstvo lige proglasilo glavnim krivcem za incident. Njegov suigrač Rajon

• Božović s 44 poena predvodio Slobodu do pobjede protiv Bosne Royal

21. октобар 2018. 20:54 1

Košarkaši OKK Slobode pobjedom su startali u novoj prvenstvenoj sezoni, pobijedivši večeras u dvorani Mejdan ekipu sarajevske Bosne Royal rezultatom 83:73 (25:26, 18:17, 14:13, 26:17). Utakmica je u prvom dijelu velikim dijelom bila u 'egalu', mada je domaći sastav češće bio u vodstvu. Nije bilo prilike da se jedna ili druga ekipa rezultatski značajnije

• Icardi u 92. minuti donio Interu pobjedu u velikom derbiju Milana

21. октобар 2018. 20:44 1

U velikom milanskom derbiju i susretu 9. kola italijanske Serije A, Inter je na Giuseppe Meazzi pobijedio Milan sa 1:0. Prvo poluvrijeme donijelo je dosta dobar fudbal, Nerazzurri su bili bolji rival, ali nisu našli put do gola. Domaćima je i poništen gol Icardija zbog navodnog ofsajda u 13. minuti, a u 34. minuti Vecino je pogodio prečku. Šanse su imali

• Messi slomio ruku, propušta "El Clasico"

21. октобар 2018. 08:26 1

Fudbaler Barcelone Lionel Messi pauziraće tri nedjelje zbog preloma podlaktice, što znači da će propustiti derbi sa Real Madridom. "El clasico" je na programu 28. oktobra, a biće prvi od decembra 2007. u kojem neće igrati Messi ili Cristiano Ronaldo. Messi je povredu doživio u meču sa Sevillom u subotu uveče, kada je u 26. minutu morao da ustupi mjesto

• Prva liga FBiH: Velež slavio nakon preokreta, Zvijezda deklasirala Čapljince

20. октобар 2018. 14:31 2

Odigrano je sedam utakmica 11. kola Prve lige FBiH, na kojim su postignuta ukupno 22 gola. Najzanimljivije je bilo u Orašju, gdje je gostovao lider na tabeli Velež. Domaći su prvi došli do pogotka i vodstva, a strijelac je u 19. minuti bio Prgić. Ipak, u 43. minuti Orašje ostaje s igračem manje jer je Živković zbog grubog starta zaradio svoj drugi žuti karton

• Chelsea u 96. minuti stigao do boda protiv Manchester Uniteda

20. октобар 2018. 13:44 2

Na Stamford Bridgeu je odigrana prva utakmica 9. kola engleske Premier lige, a u derbiju kola su se sastali Chelsea i Manchester United, koji su remizirali rezultatom 2:2. Chelsea je dosta bolje ušao u utakmicu i kontrolisao je susret, a dobru igru su krunisali u 21. minuti. Willian je ubacio iz kornera, a Rudiger je pobjegao Pogbi i pogodio za vodstvo