Preuzmi vesti o najaktuelnijim temama iz minuta u minut sa NewsHub-om. Instaliraj odmah.

SP: Srbija "slomila" Koreju, "orlovima" prva pobjeda

15. јануар 2019. 20:48
294 0

Muška rukometna reprezentacija Srbije pobijedila je Koreju rezultatom 31:29 u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva u Njemačkoj i Danskoj.

Izabranici Nenada Peruničića nisu odigrali najbolje u posljednja dva duela, ali su protiv ekipe iz Azije ipak uspjeli da dođu do prve pobjede na šampionatu.

Srbe je do pobjede u ovom meču u Mercedes Benz Areni u Berlinu predvodio Vukašin Vorkapić sa sedam golova, Ilić je dao pet, dok su Radivojević, Kukić i Marsenić postigli po četiri gola.

Srbiji je ovo treći osvojeni bod na prvenstvu, a "orlovi" i nemaju baš velike šanse da se plasiraju dalje, pošto tri najbolje selekcije prolaze u narednu rundu.

Извор: 24sata.info