Zvezda kasno upalila, Olimpijakos 4-0

07. новембар 2014. 21:45

24 0

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Olimpijakosa u Kombank areni sa 62:57, u 4. kolu D grupe u Evroligi.

U fantastičnoj atmosferi pred oko 19.000 gledalaca Zvezda je u prvih 30 minuta potpuno bila van ritma, gubila je i sa 16 poena razlike, u poslednjoj deonici je pokazala koliko može i psustila se na -2, ali nije mogla do podviga.

Grčki tim je sjajnom odbranom 'odsekao' Zvezdin tandem Vilijams-Marjanović, a u napadu je predvođen Vasilisom Spanulisom bio raspoložen u šutu sa distance. Prvo poluvreme obeležile su serije (9-0 i 6-0 Zvezde i 9-0, 10-0 i 13-0 Olimpijakosa), a u nastavku je Olimpijakos sve do 35. minuta zadržao dvocifrenu prednost.

Tada je Zgvezda zapretila preko Blažiča i Marjanovića, ali jedna sudijska odluka i dobra igra gostiju ipak nisu dozvolili veliki preokret.Boban Marjanović imao je na kraju 13 poena (4-9) i 14 skokova, a po 10 su dodali Jaka Blažič i Nikola Kalinić. Markus Vilijams imao je samo 7 (3-15) uz 4 asistecnije. Na drugoj strani, Spanulis je ubacio 14, a Danston 11 poena.

Ovaj poraz komplikuje Zvezdin put u Top16 fazu. Crveno-beli imaju sada skor 2-2, a u narednom kolu gostuju Laboral Kuči u Vitoriji.

Извор: pressrs.ba