Sušićev Alanyaspor u sudijskoj nadoknadi poražen od Kayserispora

04. децембар 2017. 19:53

1 0

Aytemiz Alanyaspor, kojeg s klupe predvodi bh. trener Safet Sušić, u 14. kolu turske Super Lige kao domaćin je, golom u sudijskoj nadoknadi, poražen od Kayserispora rezultatom 1:2.

Gostujuća ekipa je u 21. minuti povela golom Guraya Vurala na asistenciju Ryana Mendesa, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Aytemiz Alanyaspor je uspio izjednačiti u 62. minuti pogotkom Cenka Alkilica.

Ipak, gosti su golom Umuta Buluta u trećoj minuti sudijske nadoknade uspjeli doći do veoma važne pobjede od 2:1.

Domaćin je od 73. minute igrao sa igračem manje nakon što je Brazilac Welinton Souza Silva zaradio crveni karton.

Alanyaspor naredno kolo gostuje kod Osmanlispora, a meč je na programu 10. decembra.

Poslije 14. kola, Alanyaspor zauzima 12. mjesto sa 17 bodova, dok je Kayserispor peti sa 26 bodova. Lider tabele je Bašakšehir bh. reprezentativca Edina Višće sa 30 bodova, a prate ga Galatasaray sa 29 i Fenerbahče i Bešiktaš sa po 26 osvojenih bodova.

Извор: 24sata.info