Arsenal savladao Watford, Čech odbranio penal i upisao se u historiju lige

11. март 2018. 15:34

16 0

U 30. kolu engleske Premier lige Arsenal je ostvario sigurnu pobjedu protiv Wwatforda od 3:0, a u ovom susretu svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Bosne i Hercegovine, Sead Kolašinac, koji je u prošloj utakmici protiv Milana zadobio blažu povredu. Tako je prekinut niz Arsenala od tri utakmice bez pobjede.

Arsenal je poveo u osmoj minuti kada je nakon centaršuta Mesuta Ozila glavom pogodio Shkodran Mustafi. Watford je imao dobru priliku u 27. minuti preko Roberta Pereyre, a odmah na drugoj strani u velikoj šansi se našao Ozil, ali je šutirao veoma loše.

U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena gosti su imali novu dobru priliku, a glavom je šutirao Richarlison, međutim Petr Chech je odlično intervenisao. Watford je na početku drugog poluvremena bio veoma ofanzivan, ali nije uspio ugroziti gol Topnika.

Pierre-Emerick Aubameyang je u 59. minuti postigao pogodak za 2:0 na asistenciju Henrikha Mkhitaryana. Dosuđen je penal za goste u 59. minuti, ali je odbranio Cech udarac Troya Deeneyja. Mkhitaryan je u 77. minuti sve riješio i pogodio je za 3:0. Do kraja nije bilo promjena.

Vrijedi istaći da je ovo bio 200. “clean sheet” za Cecha, tačnije u toliko utakmica je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Извор: 24sata.info