Čudo u Gabeli: Mladost sa tri brza gola došla do preokreta i historijske pobjede

16. септембар 2018. 17:00

2 0

Fudbaleri Mladosti kreirali su rijetko viđen preokret i ostvarili historijsku pobjedu u Gabeli, prvu protiv GOŠK-a.

U dosadašnja četiri okršaja ovih ekipa, Gabeljani su dva puta slavili, a dva puta je meč završavan remijem. Sve do danas.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, stvorili nekoliko poluprilika, da bi u 25. minuti bio dosuđen jedanaesterac za njih. neumoljiv sa bijele tačke bio je Mirsad Ramić. S rezultatom od 1:0 za GOŠK zaključeno je prvo poluvrijeme.

A potom se u drugom dijelu susreta desilo nešto što rijetko viđamo na premijerligaškim travnjacima. Mladost je u razmaku od svega šest minuta, od 59. do 65., postigla tri pogotka i okrenula skor na 1:3! Prvo je izjednačio Mišić, a potom dva pogotka dao Anđušić.

Ošamućeni nogometaši domaćeg tima poslije takvog “blitzkriega” se nisu uspjeli vratiti, tako da je sastav iz Doboja kod Kaknja u neviđenom raspletu ugrabio tri velika boda na gostovanju.

Извор: 24sata.info